Miesiąc z maleńkim kawałeczkiem dzieli nas od wydarzenia, jakim od kilku lat są Targi Książki w Białymstoku. Powiedzieć, że jest to święto książki- to banał. To raczej przyjemność czytających, którzy mogą wąchać i kartkować, dotykać, niedbale rzucać okiem, zanurzać się w lekturze, śmiać na spotkaniach i notować w pamięci słowa swego pisarza, cieszyć ze zniżek, jakich nigdzie nie ma, jednym słowem- dać nura w tysiące książek, które przywożą na trzy dni wydawcy.

Dlaczego kocham targi? Bo nic innego wtedy mnie nie rozprasza. Ona, pani w dwóch okładkach jest w roli głównej. Jak prawdziwa kobieta przechadza się po wyobraźni w kapeluszach lub bikini, w zależności od tego, czym wypełnił ją autor. Na targach króluje książka, i praktycznie o niczym innym się nie mówi, tylko o tym, która najlepsza, najciekawsza, albo przeciwnie zaskakująco słaba, rozczarowująca. Dla książki są specjalne spotkania, panele, cykle rozmów. Już się cieszę na spotkanie z Chrisem Carterem (tak! poprowadzę je!) oraz z Jerzym Bralczykiem. Ale nie tylko.

Tym razem zaprosimy Was do rozmów o tym, jak promować książkę w świecie, w którym i teraz jesteśmy- wirtualnym. Przyjrzymy się, jak robią to blogerzy, co ukazuje się na Instastories, czego szukają czytelnicy i co publikują mole książkowe. Czy to jest ciekawe? Czy to jest nudne? Czy to się czyta? Czy da się na tym zarobić?

Zapytamy najaktywniejszych w sieci czytelników- i czy wydawcy mają swoich, kupionych instagramerów. Jakie zdjęcia kuszą tych, którzy szukają informacji o książce i dlaczego sieć zdominował motyw zdjęcia książki z kubkiem. Moderatorem spotkania będzie też Irmina Herman- autorka bloga

http://poczytamsobieaco.blogspot.com/

Hasztag #wezpoczytaj od teraz jest aktywny. Kto chcę przybyć na spotkanie do Opery i Filharmonii Podlaskiej w sobotę, 13 kwietnia o 14.30?

Można się zapisywać:

tudorotasokolowska@gmail.com

Zgłoś się, zarejestruj, bądź. I głośno mów- #wezpoczytaj- warto!