Prowadzę spotkania autorskie, debaty, rozmowy. Piszę reportaże, recenzje. Lubię podróże, bo tam zdobywam tematy do kolejnych reportaży- pisanych jak nagrywanych.

Zapraszam do współpracy! tudorotasokolowska@gmail.com

Nieformalnie powiedziałabym o sobie tak:  

Szczodra i spontaniczna. Otwarta na świat, nowe wyzwania, przygody i ludzi. Szczera – w podejściu do tego co najważniejsze: miłości, przyjaźni i pracy. Zawsze ciekawa. Chętna do współpracy, oddana sprawom ważnym. Polecam się, warto sprawdzić. Lubię ludzi. I chyba- nawzajem 🙂

Formalnie brzmiałoby to trochę dłużej:

Dorota Sokołowska, dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka (wielokrotnie nagradzanych) audycji dokumentalnych i reportaży m.in. nagroda główna w kategorii Historia Regionalna przyznawana w konkursie IPN. Inicjatorka corocznego konkursu literackiego „Gwiazdka z książką”. Odznaczona PIK-owym Laurem 2015 za promocję czytelnictwa. W 2019 otrzymała Medal Glogera za promocję regionu w mediach.

  • W Polskim Radiu Białystok od 1993 roku.
  • W 2007 roku nagrodzona przez Prezydenta Białegostoku za upowszechnianie kultury, w 2013 zaś przez Marszałka Woj. Podlaskiego za ochronę dóbr kultury. W 2015 została Dziennikarzem Roku, tę nagrodę przyznała Rada Programowa Polskiego Radia Bialystok
  • Oprócz pracy radiowej doceniana jest także w dziedzinie reportażu prasowego
  • Jest laureatką I nagrody w konkursie na reportaż prasowy „Narew. Ludzie. Przyroda. Kultura”, inny jej reportaż znalazł się także w 2013 r w finałowej trójce tekstów wyróżnionych w Nagrodzie PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.
  • W 2014 została laureatką konkursu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w konkursie „Tutaj jestem”. Efektem tego jest książka „Dźwiękoczułość”.
  • W 2016 wydała książkę „Bóg jest portem” w Wydawnictwie Espirt
  • W 2018 wydała książkę „Sekrety Łomży i Ostrołęki” (wspólnie z Grzegorzem Maculewiczem)